Atklātais skolēnu čempionāts Lasertag- 2022

Piektdien, 30.septembrī  norisinājās atklātais skolēnu čempionāts Lasertag- 2022.
Šajās sacensībās mūsu skolu pārstāvēja 6.klašu zēnu komanda: Ričards, Edvards, Martins, Kristers, Roberts,Olivers un Kārlis.
Sacensībām pieteikušās bija 13 Liepājas pilsētas vispārizglītojošu skolu komandas.
Lai sasniegtu augstus rezultātus šādās sacensībās, nepieciešams ne tikai ātri un veikli pārvietoties telpā, bet arī stratēģiski izplānot komandas rīcības plānu ik katrai spēlei, būt saliedētiem un atbildīgiem.
Liels paldies par sadarbību komandā un drosmi!

20220930_102453.jpg20221002_172820.jpg

 

 

Peintbola čempionāts-2022

Sestdien, 24.septembrī Liepājas Peintbola kluba bāzē Pērkonē norisinājās atklātais skolēnu čempionāts Peintbolā -2022.
Mūsu skolu šajās sacensībās pārstāvēja 11.klašu komanda: Marta Viktorija, Raivo, Rainers, Kārlis un Vitālijs Valdis un 10.klašu komanda: Markuss, Kristers, Ļevs, Kristers un Maksimiliāns.

Lasīt tālāk: Peintbola čempionāts-2022

Programmēšanas skolas bērniem „CODE_Y’’

Šodien mūsu skolā bija ieradušies ciemiņi no programmēšanas skolas bērniem „CODE_Y’’, kuri demonstrēja un pastāstīja par robotu un dronu iespējām, ļāva gan skolēniem, gan skolotājiem iepazīties ar virtuālo pasauli.

Lasīt tālāk: Programmēšanas skolas bērniem „CODE_Y’’

Mūsējās skolas meitenes- LV vicečempiones vieglatlētikā pamatskolas grupā!

Ceturtdien, 15.septembrī,  Saldus stadionā norisinājās Latvijas Skolēnu 76.spartakiādes finālsacensības vieglatlētikā .
Startējot 7 vieglatlētikas disciplīnās, mūsu skolas meiteņu komanda izcīnīja godpilno 2.vietu valstī.
Individuālajā vērtējumā tika izcīnītas:  1.vieta 100m skrējienā, 2 .vietas- tāllekšanā, augstlekšanā, lodes grūšanā.
Kā arī 4x 100 m stafetes skrējienā mūsu skolas komandai - 2.vieta.
Komandā startēja: Anete, Elza, Kristiāna, Stella, Grēta (9.klases) un Jasmīna(8.klase).

Liels paldies komandai par cīņas sparu un saliedētību!

Lasīt tālāk: Mūsējās skolas meitenes- LV vicečempiones vieglatlētikā pamatskolas grupā!

Latvijas Republikas pamatlikuma − Satversmes − apstiprināšanas 100. gadadiena

Lepojamies, ka mūsu 11.klases skolniece Laura Stalidzāne 15.februārī, svinot Latvijas Republikas pamatlikuma − Satversmes − apstiprināšanas 100. gadadienu,  kopā ar vēl septiņiem  jauniešiem no visas Latvijas Rīgas pilī tiekās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu debašu ciklā "#Satversmei100: vērtības nākotnei", lai meklētu atbildes uz dažādām Satversmē rodamām dilemmām, piemēram, vai pieļaujama pilnīga vārda brīvība, kas ir naida runa, vai iespējama konstruktīva kritika kristietībai, vai mākslas brīvības robežas ir plašākas nekā vārdam un daudzām citām.

Lasīt tālāk: Latvijas Republikas pamatlikuma − Satversmes − apstiprināšanas 100. gadadiena

10.c klase gatavo dāvaniņas

10.c klase sagatavoja 65 dāvaniņas Valsts sociālās aprūpes centra iemītniekiem Apšu ielā.

Lasīt tālāk: 10.c klase gatavo dāvaniņas

Noslēdzies Skolēnu padomes projekts "Labbūtības ceļakartes aktivitāšu īstenošana Liepājas valstspilsētas pašvaldībā"


Noslēdzies Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas Skolēnu padomes projekts
Labbūtības ceļakartes aktivitāšu īstenošana Liepājas valstspilsētas pašvaldībā”. Projekta mērķis bija uzlabot 9.-12. klašu skolēnu psihoemocionālo labbūtību, iesaistot viņus jaunās ārpusstundu aktivitātēs, tādējādi veicot savstarpējo komunikāciju un saliedētību.

Aktivitātes netika balstītas uz sacensību formu, bet uz komunikāciju, sadarbību, vēlmi darboties, būt aktīvam, izprast savas un līdzcilvēku sajūtas. Lai nodrošinātu aktivitātes, tika iegādātas dažādas galda spēles un citi materiāli, kas tiks izmantots arī ilgtermiņā Skolēnu padomes organizētajās aktivitātēs un pasākumos.

Lasīt tālāk: Noslēdzies Skolēnu padomes projekts "Labbūtības ceļakartes aktivitāšu īstenošana Liepājas...

Veselības - medicīnas mēnesis

            Sakarā ar to, ka Latvijā šajā Covid laikā novembris ir izsludināts kā veselības - medicīnas mēnesis, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 3.b klasē, audzinātājas I.Poņemeckas vadībā un 3.d klasē audzinātājas Z.Tapiņas vadībā, sociālo zinību stundā notika nodarbība par cilvēku veselību, par veselīgu uzturu un dzīvesveidu, par nākotnes darba iespējām, ja cilvēks dzīvo veselīgi. Skolēni aktīvi iesaistījās diskusijās, izteica savas domas par to, kā jādzīvo, lai būtu vesels. Nobeigumā skolēni uzzīmēja to, kas, viņuprāt, ir vissvarīgākais, lai cilvēks būtu vesels.

            Tāpat novembra mēnesī skolas medmāsas D.Prancāne un I.Lasmane ZOOM platformā piekto klašu skolēniem klases stundas laikā stāstīja par medmāsas profesiju, par darba iespējām nākotnē un palīdzību cilvēkiem. Skolēniem bija liela interese par šo profesiju, tika uzdoti dažādi jautājumi par viņu interesējošām tēmām.

 

Lasīt tālāk: Veselības - medicīnas mēnesis

Cilvēks, nevis diagnoze


Mūsu skolas 11. klašu skolnieces Laura Stalidzāne un Annija Pauzere kopā ar jauniešiem no V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas un Talsu Kristīgās vidusskolas jau mēnesi piedalās Labklājības ministrijas veicinātajā projektā “Cilvēks, nevis diagnoze”, kurā kā mērķi viņi sev ir izvirzījuši informēt skolu jauniešus, lai veicinātu personu ar garīga rakstura un funkcionālajiem traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā.

Lasīt tālāk: Cilvēks, nevis diagnoze

1. A klase dabaszinībās atklāj koku daudzveidību


7. oktobrī 1. a klasei dabaszinību stunda notika skolas pagalmā. Devāmies pētīt, kādi koki tur aug. Atklājām daudz jauna. Izrādās, ka līdzās mums jau zināmajiem kokiem - eglei, bērzam, kļavai un ozolam, tepat, mūsu skolas pagalmā, aug arī tik neparasti koki kā etiķkoks, korķa koks un pat valriekstu koks.

Lasīt tālāk: 1. A klase dabaszinībās atklāj koku daudzveidību

Eiropas Skolu Sporta nedēļa 2021Eiropas skolu Sporta nedēļa Latvijā un Eiropā šogad notika jau 5 gadu. Šī gada devīze ir "Piecelies un piecel citus!"
Atbalstot ESSD, mūsu skolas 3. klašu un 4. klašu skolēni piedalījās rudens krosa sacensībās, kas norisinājās Raiņa parkā. Pasākumu atklāja 3.b klases meitenes, veicot 500 m garu distanci.  Kā vēlāk noskaidrojās, tas arī bija šī pasākuma ātrākais skrējiens. Zēnu konkurencē teicamus rezultātus uzrādīja  3.d klase, kas slikto laika apstākļu dēļ, izturības skrējienu veica manēžā.
Arī 4. klašu skolēni mērojās saviem spēkiem 500 metru distancē.

Lasīt tālāk: Eiropas Skolu Sporta nedēļa 2021

Sveicieni skolas 83. dzimšanas dienā!


2. oktobrī visi kopā svinējām skolas 83. dzimšanas dienu. Svētkiem par godu, katra klase sagatavoja nelielu apsveikumu - skolai veltītu četrrindi. Prieks par skolēnu radošumu un izdomu - apsveikumi ir tik dažādi, cik dažādi ir mūsu skolas audzēkņi.

Lasīt tālāk: Sveicieni skolas 83. dzimšanas dienā!

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas JDK

“Jumītis” dejotāji piedalījās rudenīgā dejotāju akcijā “Purva Burvis”, kuru 25.septembrī organizēja Jūrmalas Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Jūrmaldancis” un vadītāja Dace Kalēja.

Lasīt tālāk: Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas JDK

Skolā atzīmē Eiropas Valodu dienu


Jau 20 gadus 26.septembrī visā Eiropā atzīmē Eiropas Valodu dienu.

Mūsu skolas skolēni šodien dodas valodu ceļojumā, piedalās viktorīnā, atklājot valodu līdzības un atšķirības un atkārtojot jau zināmo. Skolēni aktīvi skenē QR kodus, klausās, lasa, mēģina atkārtot un, iespējams, sper pirmos soļus kādas nezināmas valodas pasaulē.

Lasīt tālāk: Skolā atzīmē Eiropas Valodu dienu

3.septembris. Skolā klusums... Kāpēc?

Mūsu skolas skolēni dodas pārgājienā pēc klases izvēlēta maršruta. Šoreiz bija arī uzdevums: uzņem foto, izdomā moto!
Lai labs noskaņojums un možs gars!

Lasīt tālāk: 3.septembris. Skolā klusums... Kāpēc?

Koncerts skolas pagalmā

Šodien laika apstākļi bija labvēlīgi,un mūsu skolas jaunieši varēja piedalīties svētku koncertā. Pie mums ciemojās Rūta Dūduma un Jānis Ķirsis

Lasīt tālāk: Koncerts skolas pagalmā

Skolēnu padomes pārstāvji piedalījās trīs dienu projektā

No 16. - 18. augustam mūsu skolas Skolēnu padomes pārstāvji piedalījās trīs dienu projektā " Atbalsts psihoemocionālās veselības veicināšanas pasākumiem skolās covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai".

Vācijas vēstnieka vizīte mūsu skolā


18. maijā mūsu  skolā viesojās Vācijas vēstnieks Latvijā Kristians Helts, kurš bija ieradies vizītē Liepājā, ar mērķi iepazīties ar pilsētu un mūsu  skolu un vācu valodas apmācības tradīcijām. Vēstnieku sagaidīt bija ieradies arī Liepājas pilsētas mērs Jānis Vilnītis. Vēstnieks pasniedza dāvinājumu skolai  - planšetes, iepazinās ar skolu, tās vēsturi, un noslēgumā noklausījās skolēnu videosveicienu, kurā jaunieši uzsvēra vācu valodas apmācības lomu viņu dzīvē un nākotnes plānos, un skolas piedāvātās iespējas. 

Lasīt tālāk: Vācijas vēstnieka vizīte mūsu skolā

2. D klasē pasaku pēcpusdiena


2020. gada 16. oktobrī.

Pirms skolēnu brīvdienām 2. D klasē notika "Pasaku rīts" ar zilām, zaļām, dzelteni sarkani raibām un pat sudrabotām pasakām vislabākajiem klausītājiem - klasesbiedriem un skolotājai. Katram ir iespēja nolasīt savu pašsacerēto krāsaino pasaku, saņemt tūtē vērtējumu ar konfektēm un pelnītus aplausus.

Pēc radošo darbu lasījumiem - neliels pasaku kino, sēžot uz līdzpaņemtajiem spilveniem turpat klasē, un kopīga dziesma dienas skanīgam noslēgumam. 

Lasīt tālāk: 2. D klasē pasaku pēcpusdiena

3. C izbauda rudeni Dunikas purvā

3. C klases bērni kopā ar skolotāju nolēma rudeni sajust un izbaudīt dabā, aizbraucot uz Dunikas purva taku.
Dunikas purvā izbūvētā purva laipa esot viena no garākajām Eiropā - apmēram 5 km. Laipa šķērso Tīrspurvu un tas ir augstais sūnu purvs. Purvu veido sfagnu sūnas, kuras ļoti, ļoti lēni pārveidojas kūdras slānī. Viena gada laikā kūdras slānis pieaug aptuveni par 1 milimetru! Tā kā purva centrālajā daļā kūdras slāņa biezums ir 7 metri, tad šim purvam ir apmēram 7000 gadu! Šos un daudz citu faktu skolēniem stāstīja lieliskā gide Lienīte Ozoliņa, kas pati ir piedalījusies takas izveidošanā.

Lasīt tālāk: 3. C izbauda rudeni Dunikas purvā

Liepājas skolu sociālo pedagogu tikšanās mūsu skolā


Šā gada 1. oktobrī mūsu skolā notika Liepājas skolu sociālo pedagogu tikšanās ar Liepājas pilsētas izglītības pārvaldes bērnu tiesību aizsardzības speciālisti D. Liepu un Liepājas sociālā dienesta Sociālo pakalpojuma daļas vadītāju A. Segliņu par aktualitātēm, uzsākot jauno mācību gadu. Tikšanās laikā mūsu skolas sociālā pedagoģe A. Jēkabsone prezentēja sociālo pedagogu, skolas atbalsta komandas darbu, lai palīdzētu skolēniem, vecākiem, skolotājiem risināt problēmas, kas rada traucējumus izglītības apguves procesā un savstarpējās attiecībās.

Lasīt tālāk: Liepājas skolu sociālo pedagogu tikšanās mūsu skolā

Jauna pieredze skolas vieglatlētikas komandai


Septembra beigās notika Latvijas finālsacensības vieglatlētikā pamatskolas posmā. Šajās sacensībās piedalījās astoņas spēcīgākās komandas no visiem Latvijas reģioniem. Sacenšoties ar divus gadus vecākām sportistēm, mūsu skolas komanda guva lielisku pieredzi turpmākai sportiskai izaugsmei.
Piedaloties saspringtās un līdzvērtīgās sacensībās, meitenes sasniedza savus personiskos rekordus gan 100 m sprintā un tāllekšanā, gan lodes grūšanā un šķēpa mešanā.

Lasīt tālāk: Jauna pieredze skolas vieglatlētikas komandai

Rudens kross Liepājā


29. septembrī Jūrmalas parkā notika Liepājas pilsētas starpskolu sacensības krosā, kur ar teicamiem rezultātiem startēja mūsu skolas skolēni.  1. vietu ieguva Roberta, 2. vietu sīvā konkurencē izcīnīja Melānija. 5. klašu grupā 3. vietu ieguva Amanda. Ar teicamiem startiem mūs priecēja Gvido, Ēriks. 10. klašu grupā nepārspēts palika, iegūstot 1. vietu Roberts.

3. A klase dodas izzinošā pārgājienā


23. septembrī 3. A klase devās pārgājienā. Trīs kilometros gar jūru tika meklēti oļi, gliemežvāki, putni, mākoņi un lidmašīnas, gan arī atlika laiks papļāpāt un uzspēlēt spēles ar klasesbiedriem. Tālāk mūsu ceļš veda cauri nelielam mežam, kas pārsteidza ar koku, augu un sēņu dažādību. Taču vislielāko prieku sagādāja mini zoo "Atomi" iemītnieku samīļošana un pabarošana. Un kas gan būtu pārgājiens bez piknika svaigā gaisā un kārtīgas izdauzīšanās?

Lasīt tālāk: 3. A klase dodas izzinošā pārgājienā

Dzejas sporta sacensības


15. septembra pēcpusdienā mūsu skolā norisinājās pilsētas Dzejas dienu pasākums – Dzejas sports, kur savu radošumu, spēju interpretēt, kā arī komandas saliedētību demonstrēja piecu skolu komandas. Par labāko žūrija – Linda Zulmane, Karīna Tatarinova un Dzintars Hmieļevskis – atzina Liepājas Raiņa 6.vidusskolas komandu, taču dāvanas saņēma visas komandas, un par to paldies kafejnīcai “Darbnīca”, “Street burger”, “Sofijas laivas”, Liepājas teātrim, “Art soap works” un Liepājas Centrālajai bibliotēkai, kā arī citiem atbalstītājiem. Īpašs paldies arī mūsu 12. klases skolniecei Annai, bez kuras enerģijas, visticamāk, nebūtu ne tik labas balvas, ne tik jauka žūrija, un visai 12. a klases komandai – gan dalībniekiem, gan organizētājiem un atbalstītājiem!

Lasīt tālāk: Dzejas sporta sacensības

Pārliecinoša uzvara volejbolā


19.februārī noslēdzās starpskolu sacensības volejbolā jaunietēm. 
Turnīra noslēdzošajā spēlē mūsu skolas komanda tikās ar Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas komandu. Ļoti saspringtā spēles gaitā, parādot saliedētu komandas sadarbību un pārliecību par savām prasmēm, uzvaru izcīnīja mūsu skolas jaunietes.

Komandā spēlēja: Sanita, Evelīna, Alise Emīlija, Sanija, Ieva, Diāna Daniela, Ieva un Līva.

Uzvara tautas bumbā!


19. februārī Vaiņodē norisinājās Kurzemes reģiona sporta spēles tautas bumbā. Pārliecinoši visās spēlēs ieguvām uzvaru. Mūsu pretinieki bija Vaiņodes, Dundagas, Blīdenes, Kuldīgas, Aizputes komandas.

Mūsu skolas zēnu komanda ieguva tiesības startēt republikas sacensībās, kas norisināsies 6. martā Dobelē. Komandā spēlēja: Vitālijs, Kārlis, Roberts, Dēvids, Patriks Toms, Artis, Lauris, Martins, Matīss.  

2. vieta sacensībās volejbolā


13. februārī Aizputes sporta hallē norisinājās Kurzemes novada 2. posma atlases sacensības volejbolā "Piena spēks - 2020".
Mūsu skolas meiteņu komanda šajā turnīrā izcīnīja 2.vietu.
Komandā spēlēja: Dana, Laura, Elizabete, Sandra, Evelīna, Ieva, Karīna, Līva un Melisa.

Lasīt tālāk: 2. vieta sacensībās volejbolā

3. vieta florbolā 4. - 5. kl. grupā


12. februārī Liepājas O. Kalpaka 15. vidusskolas sporta zālē noslēdzās izšķirošās cīņas Liepājas pilsētas starpskolu sacensībās florbolā 4. - 5. klašu grupā, kur ar teicamiem rezultātiem startēja mūsu skolas audzēkņi, iegūstot 3. vietu.

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas vārdu cildināja mūsu skolas sportisti: Toms, Kārlis, Kristers, Ernests, Ričards, Gvido, Dominiks, Valters, Roberts, Marks, Matīss, Daniels,  Kristaps, Roberts, Lauris.

Lasīt tālāk: 3. vieta florbolā 4. - 5. kl. grupā

Žetonvakars 2020


Žetonu vakarā divpadsmito klašu skolēni, viņu vecāki un skolotāji pulcējās skolā. Tas bija svinīgs un skaists brīdis, kas kalpoja kā apliecinājums tam, ka 12. klases skolēni ir gatavi skolas gaitu noslēguma sprintam.

Pirms žetona gredzena saņemšanas nākamie mūsu skolas absolventi parādīja savu pašu iestudēto uzvedumu par skolas dzīvi. Daudz atmiņu, daudz skaistu melodiju…

Lasīt tālāk: Žetonvakars 2020

Skolas vārda diena


Mūsu skola ir viena no lielākajām skolām Latvijā, un par to mēs priecājamies un lepojamies. Skolai ir dzimšanas diena, kuru atzīmējam 2.oktobrī. Bet mūsu skolai ir arī vārda diena – 28.janvāris, jo šajā dienā, kad vārda dienu svin Kārļi, Kārlis Ulmanis aicināja ikvienam latvietim atcerēties savu skolu un dāvināt grāmatas. 28.janvāris ir Draudzīgā aicinājuma diena.

Lasīt tālāk: Skolas vārda diena

Skolēni piedalās ekonomikas simulācijas spēlē TITAN


28. janvārī Rīgā norisinājās Junior Achievement Latvia TITAN biznesa simulācijas spēles Latvijas fināls. Kopumā 11 reģionālajos čempionātos visā Latvijā sacentās 176 komandas, no kurām 32 tālāk startēja JA TITAN Latvijas čempionāta pusfinālā. Mūsu skolu tajā pārstāvēja 3 komandas no 12. A klases, no kurām 2 komandas ICEWALLOW un JARIKI izcīnīja tiesības sacensties finālā starp 8 labākājām valsts komandām.

Lasīt tālāk: Skolēni piedalās ekonomikas simulācijas spēlē TITAN

Ieslēdz savu zaļo redzi


24.janvārī mūsu skolas 11. A klases aktīvākie skolēni rīkoja zaļā dzīvesveida popularizēšanas pasākumu „Ieslēdz savu zaļo redzi!” visiem 8.klašu skolēniem. Pasākumu atbalstīja uzņēmums „Eco Baltia Grupa”, kuri izrādīja lielu interesi un nodrošināja pasākuma rīkotājus gan ar materiāliem aktivitātēm, gan dažādām vērtīgām balvām dalībniekiem (ūdens pudelēm, auduma maisiņiem, lietussargiem utt.).

Lasīt tālāk: Ieslēdz savu zaļo redzi

DUBULTUZVARA Liepājas Domes rīkotajā konkursā 7. klasēm „MISIJA V”


Arī šogad visas Liepājas skolu 7. klases tika aicinātas piedalīties projektā „Misija V”, kas ietver smēķēšanas novēršanas pasākumus skolas vecuma jauniešiem. Projekts risinājās no oktobra 4 kārtās, un 7. B un 7. D klases tika uzaicinātas uz fināla pasākumu 24. janvārī, kurā 11 komandas no visām Liepājas skolām, kas pirmajās trīs kārtās bija ieguvušas visvairāk punktu, sacentās par ļoti iekārojamām balvām savai klasei.

Lasīt tālāk: DUBULTUZVARA Liepājas Domes rīkotajā konkursā 7. klasēm „MISIJA V”

Skolēni eksperimentē


16. janvārī skolā notika 5. - 6. klašu konkursa “Skolēni eksperimentē” skolas kārta.

Tika novērtēti 12 demonstrējumi no “Zilajiem cīsiņiem” līdz “Saldējumam” un “Krāsainam kāpostam”, no “Grimstošiem citroniem” līdz “Kolamentosa vulkāna izvirdumam” un adatas “vājumam”.

Rezultātā 6. klases skolnieces Leonora un Madara ieguva 1. vietu, savu eksperimentu par saldējuma izveidošanos meitenes demonstrēs pilsētas konkursā.

Lasīt tālāk: Skolēni eksperimentē

Mūsu skaistais Ziemassvētku koncerts


20. decembrī mūsu skolā notika Ziemassvētku koncerts, kurā savus radošos talantus demonstrēja mūsu pašu skolēni. Savukārt vakara vadītāju lomās iejutās Skolēnu padomes biedri.

Viktorija, Marija un Natālija skaistos baleta tutu dejoja deju, kas vispārizglītojošas skolas sienās ir diezgan neierasta parādība un kas skolēnos raisīja neviltotu interesi. Neviens koncerts nav iedomājams bez mūsu skolas jauniešu deju kolektīva "Jumītis" priekšnesumiem.

Lasīt tālāk: Mūsu skaistais Ziemassvētku koncerts

Top krāsainas kartiņas un saldi pārsteigumi


Pašās 1. semestra beigās 1. A klasē valdīja rosība - tur skolēni kopā ar saviem vecākiem gatavoja svētku kartiņas un saldu pārsteigumu Liepājas bērnunama bērniem. Kopā darbojoties, laiks pagāja nemanot.

Lasīt tālāk: Top krāsainas kartiņas un saldi pārsteigumi

1. A klases skolēni mācās izgatavot elektroniskās kartiņas


Decembrī 1. A klases skolēni Zinātnes izglītības un izcilības centrā piedalījās elektronisko apsveikuma kartiņu darbnīcā, kurā guva pirmo ieskatu elektronikā. Bērni paši izgatavoja Ziemassvētku vecīšā populārākā ziemeļbrieža Rūdolfa, kuram spīd deguns, kartiņu. Lai to paveiktu, skolēniem bija rūpīgi jāseko līdzi darbnīcas vadītāja norādījumiem, jo izmantojamie materiāli visiem bija iepriekš nezināmi un neierasti.

Darbnīcas noslēgumā bērni palīdzēja darbnīcas vadītājam pagatavt saldējumu, ko visi kopā pēc tam notiesāja.

Lasīt tālāk: 1. A klases skolēni mācās izgatavot elektroniskās kartiņas

2. B klase viesojas dzīvnieku patversmē "Lauvassirds"


13. decembrī 2. B klases skolēni devās ciemos pie dzīvniekiem uz Liepājas dzīvnieku patversmi "Lauvas sirds".

Bērni kopā ar saviem vecākiem patversmes dzīvniekiem bija sarūpējuši siltas segas un barību. Skolēnu acīs mirdzēja emocijas un ikviens aizdomājāmies par savām vērtībām. Paldies dzīvnieku patversmes darbiniekiem par silto uzņemšanu!

Lasīt tālāk: 2. B klase viesojas dzīvnieku patversmē "Lauvassirds"

1. B klase izgatavo svētku kartiņas


Ziemassvētki ir gaidīšanas un pārsteigumu laiks. Tāpēc 13. decembrī

1. B klases skolēni kopā ar vecākiem izgatavoja svētku kartiņas, lai iepriecinātu cilvēkus, kuri šajā laikā jūtas vientuļi,  ir bez ģimenes un gaida pārsteigumu. 

Lasīt tālāk: 1. B klase izgatavo svētku kartiņas

Piena spēka kauss 2020


9.decembrī Liepājas Olimpiskajā centrā notika 1. posma atlases sacensības volejbolā meitenēm "Piena spēka kauss 2020".

Ļoti saspringtā cīņā mūsu skolas komanda izcīnīja 1. vietu, iegūstot tiesības piedalīties Kurzemes reģiona 2. posma atlasē.

Komandā spēlēja: Dana 9. kl., Evelīna 9. kl., Laura 9. kl., Sandra 9. kl., Elizabete 9. kl., Ieva 8. kl., Līva 7. kl., Melisa 6. kl.

Lasīt tālāk: Piena spēka kauss 2020

1. D klase taisa slaimu


9. decembrī 1. D klases skolēni baudīja izziņas prieku 
Zinātnes un izglītības inovāciju centrā, kur iepazina interaktīvas ekspozīcijas un paši izmēģināja slaima gatavošanas tehnoloģiju. Kad slaims jau pagatavots un glīti iepakots kārbiņās, visiem papildus bonuss – arbūzu saldējums!

Lasīt tālāk: 1. D klase taisa slaimu

Tradicionālā Ziemassvētku balle ļauj izdejoties ikvienam


Vidusskolā 1. semestra noslēgums nav iedomājams bez Ziemassvētku balles. Lai gan šogad tā notika nedaudz ātrāk nekā iepriekšējos gadus, bet varbūt tieši tādēļ varējām kārtīgi izpriecāties un izdejoties. Protams, ballē tika kronēts balles karalis un karaliene. Šo augsti godājamo titulu iegūst balles apmeklētāju balsojuma rezultātā. Gaumīgi izgreznotā zāle, labi pazīstamās dziesmas, kurām varējām dziedāt līdzi, pasākuma gaisotni padarīja jo īpaši jauku un patīkamu. Kā jau kārtīgā ballē tika spēlēta dzīvā mūzika. Šogad muzicēja grupa "Čirkainie", kuri balli nobeidza ar kārtīgu rokenrolu.

Lasīt tālāk: Tradicionālā Ziemassvētku balle ļauj izdejoties ikvienam

3. A klases skolēni iepazīst rakstnieka K. Skalbes dzīvi un daiļradi


6. decembrī 3. A klases skolēni viesojās bibliotēkā „Varavīksne”, lai tuvāk iepazītos ar pasaku meistara Kārļa Skalbes dzīvi un daiļradi.

 

Pirms bibliotēkas apmeklējuma latviešu valodas stundās skolēni bija jau izlasījuši Kārļa Skalbes pasaku „Kaķīša dzirnavas”, rakstījuši vēstuli kādam no pasakas varoņiem un zīmējuši ilustrāciju pasakai. Pasākuma laikā skolēni lasīja savas vēstules, dalījās pārdomās par izlasīto, izveidoja ziedu, kur katrā ziedlapiņā attēloja tās vērtības, kuras saskatījuši pasakā – mīlestību, līdzjūtību, prieku, piedošanu, pienākumu, labestību un pateicību.

 

Lasīt tālāk: 3. A klases skolēni iepazīst rakstnieka K. Skalbes dzīvi un daiļradi

11. A klases skolēni labajos darbos


Pagājušajā nedēļa 11. A klases skolēni darīja divus labus darbus vienlaikus – puse klases devās uz dzīvnieku patversmi “Lauvas sirds”ar dāvanām un devās pastaigā ar laimīgu suni, savukārt otra puse ar iepriekšējā dienā pašu saceptajiem keksiņiem ciemojās Veco ļaužu namā, kur dziedāja dziesmas, kopā ar senioriem spēlēja spēles, apguva novusa spēli, dzēra tēju un vienkārši parunāja par dzīvi. Apciemota tika arī kāda mūsu skolas bijusī skolotāja. Pasākumu jaunieši novērtēja kā ļoti sirsnīgu un pārdomas rosinošu.

Lasīt tālāk: 11. A klases skolēni labajos darbos

Muzejpedagoģijas nodarbība "Izrakstīju raibu cimdu"


30. novembrī 7. B un 7. D klases skolnieces mājturības un tehnoloģiju stundu laikā apmeklēja muzejpedagoģijas nodarbību,,Izrakstīju raibu cimdu...", tuvāk iepazīstot Dienvidkurzemes lauku sētas dzīvi, vilnas iegūšanas un apstrādes procesu, latviešu rakstu zīmes cimdu adījumos, cimdu valkāšanas tradīcijas un krāsu izvēli. Praktiskā darbībā meitenes pārī veidoja cimda raksta daļu, bet galarezultātā ieguva vienotu cimda kompozīciju.

Lasīt tālāk: Muzejpedagoģijas nodarbība "Izrakstīju raibu cimdu"

Ziemassvētku darbnīcās top svētku rotājumi


Gada gaidītākie un viennozīmīgi burvīgākie svētki tuvojas!

Pateicoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, visapkārt kļūst pasakaini skaisti – rotājumi ļauj aizmirst ikdienas rūpes un iegrimt svētku atmosfērā.

Lasīt tālāk: Ziemassvētku darbnīcās top svētku rotājumi

Skolēni nodod sveicienus Latvijas 101. dzimšanas dienā


15. novembrī skolā tika atzīmēta Latvijas 101. dzimšanas diena. 3. stundas sākumā Skolēnu padomes pārstāvji un skolas direktore Inta Korņējeva teica svinīgo uzrunu pa skolas radio. Pēc uzrunas visi skolēni bija aicināti nodot sveicienu Latvijai tās 101. dzimšanas dienā. Visi sveicieni tika nogādāti Skolēnu padomes aktīvistiem un pielikti pie pelēkās sienas, un tie būs tur apskatāmi līdz novembra beigām.

Lasīt tālāk: Skolēni nodod sveicienus Latvijas 101. dzimšanas dienā

8. C apmeklē nodarbību par arhitektūru un dizainu


Šodien 8.c klases skolēni ciemojās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā, kur piedalījās meistarklasē “Arhitektūra un dizains”, ko piedāvāja LMMDV arhitektūras nodaļas vadītājs Gundars Vērpe un pasniedzējs Artūrs Plotnieks. Nodarbībā tika ieskicēts ceļš uz arhitekta profesiju, uzburtas nākotnes vīzijas. Iespējams kāda jaunieša nākotnes sapņi ieguva nedaudz konkrētākas aprises.

Lasīt tālāk: 8. C apmeklē nodarbību par arhitektūru un dizainu

Interaktīvā spēle "Apceļosim Vāciju!"


13. novembrī  mūsu skolā viesojās Vācijas vēstniecība ar interaktīvu spēli „Apceļosim Vāciju!”, kas atraktīvā veidā ļauj skolēniem iegūt informāciju par Vāciju un vācu valodu. 100 mūsu skolas 5. un 6.klašu skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas un apgūt kaut ko jaunu.

Lasīt tālāk: Interaktīvā spēle "Apceļosim Vāciju!"

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs